امتیازات دانشگاه شهید مطهری واحد خواهران مشهد

۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۱۰ اخبار اطلاعیه گزینش
تعداد بازدید:۳۰۲
امتیازات دانشگاه شهید مطهری واحد خواهران مشهد

دانشگاه شهید مطهری که یکی از برترین مراکز فعال در حوزه علوم اسلامی است، با تلفیق علوم حوزوی و دانشگاهی، تحت نظارت و مطابق ضوابط وزارت علوم تحقیقات و فناوری اداره می‌شود. در حال حاضر تولیت این دانشگاه که توسط رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) انتخاب می‌گردد، بر عهده حضرت آیت‌الله امامی کاشانی (دام عزه) است.

لزوم تأسیس مرکز دانشگاهی مستقلی برای زنان به منظور تربیت نیروی متعهد و متخصص در علوم اسلامی انگیزه اصلی تأسیس مجموعه واحد خواهران در شهر مقدس مشهد گردید.

این مجموعه از مهرماه ۱۳۶۸ فعالیت علمی خود را آغاز نموده است و تاکنون با گذشت ۳۲ سال در مقطع کارشناسی در سه رشته «فلسفه و حکمت اسلامی»، «فقه و حقوق اسلامی» و «روانشناسی» و در  مقطع کارشناسی‌ارشد در چهار رشته «فقه و حقوق جزا» «فقه و حقوق خصوصی» «فقه و حقوق خانواده» و «فلسفه و حکمت اسلامی» به کار خود ادامه می‌دهد.

بالا بودن سطح باورهای مذهبی در میان اساتید، کارکنان و دانشجویان یکی از مشخصه‌های بارز این دانشگاه است. یکی از ویژگی‌ها و امکانات دانشگاه که سبب آرامش و سهولت ادامه تحصیل خواهران می‌شود وجود مهدکودک جهت دانشجویان دارای فرزند می‌باشد.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دانشگاه شهید مطهری خواهران مشهد هیئت مرکزی گزینش