گزارش کارگاه تولید محصول تجاری از طریق پژوهش در علوم انسانی-اسلامی

۲۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۱ اخبار مرکز نوآوری سعا
تعداد بازدید:۱۳۳
گزارش کارگاه تولید محصول تجاری از طریق پژوهش در علوم انسانی-اسلامی با حضور جناب آقای دکتر کریمی

باسمه تعالی

 

 این نشست در روز اول هفته پژوهش سال 1400 در اتاق کنفرانس دانشگاه شهید مطهری واحد خواهران با حضور 20 نفر از دانشجویان، تعدادی از طلاب جامعه المصطفی و برخی اساتید  و اعضای هیئت علمی این دو مجموعه برگزار گردید.

جناب آقای دکتر کریمی مدیر مرکز اسلیما و طراح بازی جهانی بلاد که به عنوان استاد مدعو در جلسه حضور داشتند، ضمن بیان ضرورت و اهمیت استفاده از قالب های جدید در پیشرفت علم و ارائه محصولات کاربردی در هر رشته علمی به خصوص علوم انسانی که کمتر به آن توجه می شود و محصور در فضای تئوری و انتزاع است، با بیان مستندات دقیق آماری از فعالیت های مراکز مختلف علمی- فرهنگی در جهان، ضرورت استفاده از قالب بازی و اسباب بازی برای اشاعه فرهنگ اسلامی-ایرانی را خاطرنشان شدند. همچنین ایشان با بیان سیر کامل تولید بازی بلاد از ابتدا تا جهانی شدن این بازی و خریداری امتیاز بازی توسط کشورهایی چون آلمان، چین و فرانسه یک نمونه عملی از تولید محصول کاربردی در زمینه علوم انسانی مبتنی بر پژوهش را برای حاضران در جلسه معرفی کردند.

تاکید بر ارتباط‌گیری علوم انسانی اسلامی با علوم پایه مانند مهندسی و ریاضی و استفاده از خلاقیت در تولید محصولات منحصر به فرد و اشاعه علم و فرهنگ اسلامی از طریق محصولات کاربردی پرفروش مانند بازی ها و اسباب بازی ها از دیگر بیانات این استاد محترم بود. در ضمن صحبت های مدیر مرکز اسلیما برخی موانع و آسیب های مسیر نیز برای دانشجویان تبیین و راه حل هایی ارائه شد. در پایان با پاسخگویی استاد به پرسش های دانشجویان در زمینه طرح ایده، شرکت در استارتاپ ها و تولید محصول جلسه به پایان رسید.

کلید واژه ها: مرکز نوآوری سعا محصول تجاری علوم انسانی-اسلامی